Co nam się podoba w Łodzi – specyfika rynku łódzkiego pod względem czynszu najmu, cen zakupu lokalu

Co nam się podoba w Łodzi – specyfika rynku łódzkiego pod względem czynszu najmu, cen zakupu lokalu

Łódź przyciąga wiele firm. Miasto położone w samym centrum Polski wydaje się idealnym miejscem np. otworzenie sklepu “Żabka”, kolejnej przychodni sieci Medicover lub LuxMed czy sklepu typu Pepco czy Rossman Jednak przed podjęciem jakiekolwiek kroków, warto dowiedzieć się o specyfice rynku nieruchomości w tym mieście. Dobrym pomysłem jest także poznanie tego, jakie nieruchomości w Łodzi są dostępne. Nie można również zapomnieć o sprawdzeniu cen lokali do wynajęcia i na sprzedaż, aby podjąć racjonalną decyzję. Dowiedz się więcej.

Nieruchomości w Łodzi – dlaczego warto je wybrać? 

Łódź to idealne miejsce na biznes, zwłaszcza dla doświadczonych przedsiębiorców, czyCo nam się podoba w Łodzi – specyfika rynku łódzkiego pod względem czynszu najmu, cen zakupu lokaluli tych, którzy dokładnie znają specyfikę swojej branży. Nieruchomości w Łodzi:
 • są w świetnej lokalizacji – miasto znajduje się w samym centrum Polski. Jest dobrze skomunikowane z wieloma częściami kraju. W pobliżu znajduje się skrzyżowanie dwóch najważniejszych autostrad A1 i A2, a także licznych ekspresówek. Dzięki temu można szybko dotrzeć do Łodzi dosłownie z każdego zakątka Polski, a nawet zza granicy. Dodatkowo dogodna lokalizacja sprawia, że miasto przyciąga wielu ludzi z całego kraju. Często zdarza się, że młodzi pozostają w Łodzi po studiach i zakładają tam rodziny. A zatem można mieć pewność, że nie zabraknie ani klientów, ani pracowników!
 • Lokale w Łodzi pomimo bliskiej odległości od Warszawy, mają ceny o kilka tysięcy za m2 niższe niż w Warszawie. Znajdziemy tutaj perełki nawet za 8000 PLN netto/m2, podczas gdy stawki czynszu Najmu wcale nie odbiegają tak bardzo od tych w Warszawie.
 • są dostępne w standardzie deweloperskim lub do remontu – można wybrać nieruchomość w Łodzi, która jest gotowa do zagospodarowania. Dzięki temu firma zaoszczędzi czas spędzony na dostosowywaniu lokalu do swoich potrzeb. Jednak, aby prowadzić np. przychodnię, można postawić na obiekt do remontu. Taką nieruchomość w Łodzi można zaadaptować idealnie do wymagań prawnych oraz do specyfiki biznesu. Tym samym uda się stworzyć oryginalne miejsce, które będzie przyciągać uwagę klientów; Przykład LOCO: https://loco-commercial.pl/property-offers/lokal-126m2-lodz-237-6700-ols/
 • są odpowiednie do założenia różnorodnych rodzajów działalności – nieruchomości w Łodzi dzielą się na te w obiektach historycznych czyli kamienicach lub byłych fabrykach oraz te w nowych budynkach apartamentowych. Dzięki temu istnieje ogromna różnorodność powierzchni dostępnej do zakupu czy wynajęcia mającej różnorodną powierzchnię, od 20 do nawet kilkuset metrów kwadratowych. W rezultacie można znaleźć obiekt, który będzie się idealnie nadawać na sklepy spożywcze, przychodnie, restauracje, salony SPA, a nawet na duży market spożywczy!
Lokale użytkowe w Łodzi mają liczne udogodnienia. W wielu miejscach znajdują się przypisane miejsca parkingowe dla klientów. Dzięki temu mogą oni swobodnie dotrzeć do nowego obiektu i skorzystać z usług lub zrobić zakupy. W pobliżu nieruchomości nie brakuje również stojaków na rowery czy instalacji wentylacyjnych, które ułatwiają utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz przychodni czy sklepu o każdej porze roku.

Nieruchomości w Łodzi – jakie są dostępne?

Nieruchomości w Łodzi do zakupu to dobry wybór dla investorów, którzylubią elastyczność. Nieruchomości w nowych budynkach czy w starych pofabrycznych zabudowaniach, to obiekty które można dostosować do charakteru swojej działalności utrzymując klimat zarówno historyczny jak i nowoczesny.Lokale użytkowe w Łodzi można podzielić nie tylko ze względu na walory architektoniczne, historyczne, wizerunkowe i lokalizacyjne ale ale także na przeznaczenie. Wśród dostępnych nieruchomości można znaleźć m.in.:
 • lokale gastronomiczne do wynajęcia i do zakupu – są położone w atrakcyjnych lokalizacjach, np. przy głównych szlakach komunikacyjnych, w centrach dzielnic (również w Śródmieściu) Lokale gastronomiczne w Łodzi to idealne miejsce na to, aby otworzyć restaurację popularnej sieci, w którym będzie serwowane pyszne jedzenie. W ich pobliżu codziennie przemieszcza się bardzo dużo osób, które znając wybraną sieć lokali, chętnie do nich zajrzą. Nie trzeba się więc obawiać o małe zainteresowanie klientów; Przykład: https://loco-commercial.pl/property-offers/lokal-125m2-lodz-479-6700-olw/
 • lokale medyczne do wynajęcia i do zakupu – znajdują się w różnorodnych miejscach. Część z nich jest położonych blisko głównych szlaków komunikacyjnych. Dzięki temu wiele osób zobaczy przychodnię i zapamięta, gdzie się on znajduje. Są jednak także lokale medyczne w Łodzi, które znajdują na osiedlach, blisko mieszkańców. Stawiając na jeden z nich, można zyskać zaufane grono pacjentów, które chętnie będzie do przychodni wracać. Przykład: https://loco-commercial.pl/property-offers/lokal-185-71m2-lodz-513-6700-olw/
Warto pamiętać, że nieruchomości w Łodzi mogą być przeznaczone także na inne rodzaje działalności. Wystarczy znaleźć lokal o odpowiedniej powierzchni, a następnie dostosować go do charakteru swojej działalności. Nie trzeba tego robić samodzielnie. W tym mogą pomóc eksperci Loco-Commercial. 
 

Lokale użytkowe Łódź – ile kosztują?

Cena to jeden z kluczowych czynników, na który zwraca się uwagę podczas szukania lokali do wynajęcia czy zakupu w Łodzi. Dlatego też, zanim zaczniesz szukać odpowiedniej nieruchomości w Łodzi, zapoznaj się ze stawkami, które panują na rynku.W 2023 roku cena za lokale do wynajęcia w Łodzi wzrosła o ok. 8%! Średnia stawka za metr kwadratowy wynajmowanej nieruchomości wynosiła 65 zł, natomiast cena za m2 wzrosła o ponad 20% z średniej stawki 9000 PLN netto za m2 do 11 000 PLN netto za m2. Warto jednak pamiętać, że ceny różniły się w zależności od wybranej dzielnicy. A zatem np. średnia stawka za wynajem nieruchomości w Łodzi:
 • w Śródmieściu wynosiła 80 -85 zł za 1 m2;
 • na Bałutach to ok. 65zł za 1 m2;
 • na Polesiu wynosiła ok. 65 zł za 1 m2;
 • na Widzewie to ok. 70 zł za 1 m2.
Warto jednocześnie mieć na uwadze, że ostateczna cena lokali do wynajęcia w Łodzi zależy od wielu czynników. Ich znajomość może być pomocna w negocjowaniu stawek.

Nieruchomości w Łodzi – co wpływa na cenę?

Interesują Cię lokale gastronomiczne w Łodzilub lokale medyczne? Warto pamiętać, że cena nieruchomości może się zmienić w zależności od tego, jak nieruchomości w Łodzi zostały przystosowane do biznesu. Jednak to nie jedyny czynnik, który ma wpływ na stawki za lokale do wynajęcia i zakupu Łódź to miejsce, które stale się rozwija. Wciąż powstają tam nowe osiedla mieszkaniowe, które przyciągają nowych mieszkańców a zetem nowych potencjalnych nabywców naszych usług.To sprawia, że popularność wielu terenów rośnie, co bezpośrednio przekłada się na ceny lokali do wynajęcia i zakupu w Łodzi. A zatem lokalizacja ma bardzo duże znaczenie w określaniu stawek za nieruchomości.Na koszty korzystania z lokalu usługowego mają wpływ także np.:
 • dochód, jaki można uzyskać z prowadzenia działalności w wybranym lokalu użytkowym w Łodzi – im większe szanse na uzyskanie znacznego zysku, tym wyższa stawka za wynajem. Jednocześnie rentowność nieruchomości jest ustalana zazwyczaj na poziomie 7 – 8%%. Warto wziąć to pod uwagę przy szukaniu obiektu na swój biznes;
 • usytuowanie nieruchomości w Łodzi względem głównych szlaków komunikacyjnych –A zatem obiekty położone np. naprzeciwko ruchliwej ulicy, czy przy głównym pieszym szlaku i na silnie zabudowanych osiedlach będą droższe od tych, są na uboczu w dzielnicach starszych będących na etapie wstępnego rozwoju.
 • witryna sklepowa – aby reklama lokalu użytkowego w Łodzi się udała, klienci powinni móc zobaczyć, co znajduje się w środku sklepu czy restauracji. Dzięki temu mogą ocenić bez wchodzenia do środka, czy biznes robi na nich dobre wrażenie i chcą skorzystać z usług. Wiele osób decyduje się wejść do środka tylko na podstawie tego, co widzą przez witrynę! Dlatego jej obecność w lokalach gastronomicznych w Łodzi jest bardzo ważna;
 • kondygnacja lokalu do wynajęcia – w Łodzi największą popularnością cieszą się obiekty położone tylko na parterze bez popularnego w kamienicach podpiwniczenia.
Warto jednocześnie pamiętać, że stawki za lokale usługowe gastronomiczne, medycznem spożywcze i inne do wynajęcia mogą się zmieniać w zależności od cen budowy i wykończenia nieruchomości, popytu na rynku, ogólna przyjętych stawek czynszu najmu, a także od kosztów eksploatacyjnych, które będzie ponosić Najemca. Każdy szczegół ma znaczenie!

Lokale gastronomiczne w Łodzi i inne obiekty użytkowe na sprzedaż – ile kosztują?

Interesuje Cię zakup lokalu usługowego w Łodzi, ponieważ chcesz wynająć swój lokal z zyskiem na sklep spożywczy”? A może zamierzasz zainwestować w lokale medyczne do wynajęcia na znaną przychodnię na terenie Łodzi? Przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z obowiązującymi stawkami. Średnie ceny nieruchomości na sprzedaż np. w Śródmieściu wynoszą ok. 88 00 – 12 000 zł za 1 m2.Jednocześnie warto mieć na uwadze, że stawki za obiekty pod działalność gospodarczą stale rosną. Z tego powodu nie warto zwlekać z zakupem wybranej nieruchomości.Jednak to nie jedyny powód, dla którego warto zainwestować w lokale usługowe w Łodzi. To miasto:
 • stale się rozwija, a zatem zainteresowanych wynajmem lub zakupem obiektu z pewnością nie będzie brakować,
 • zyskuje coraz większą popularność wśród młodych osób ze względu na łatwy dostęp do różnych części Polski. Dzięki temu jest duże prawdopodobieństwo, że będą tu powstawać nowe osiedla, a w efekcie wzrośnie zapotrzebowanie na kolejne usługi;
 • ma coraz lepiej rozbudowaną sieć komunikacyjną. Zatem nawet otworzenie sklepu czy przychodni na obrzeżach miasta gwarantuje, że będą do niego docierać stali klienci. To sprawia, że nowy lokal może się okazać bardzo intratną inwestycją.
Szanse na znalezienie klientów w tym mieście są bardzo duże!Rynek nieruchomości w Łodzi ciągle się rozwija. Dlatego też warto stale śledzić zmiany w ofercie dostępnych lokali. Dzięki temu z pewnością uda się znaleźć obiekt, który spełni wymagania w 100%!